mojito przepis

Mojito przepis

Mojito przepis  jest drinkiem alkoholowym niezwykle orzeźwiającym, pasuje idealnie do letnich upałów. Jego zaletą jest prostota.

Składniki:
40 ml biały rum
40 ml soku z limonki
połówka limonki – pokrojona w plasterki
mięta – 4-5 liści
2 łyżeczki cukru brązowego
1 szklanka wody gazowanej
lód

Przepis:
Miętę delikatnie ugnieść z cukrem i sokiem z limonki. Na dno wrzucić kilka kostek lodu, zalać białym rumem. Dolać sok z cukrem, miętą, dolać wodę sodową.

mojito przepis

Bezalkoholowe mohito dla kierowców
Przepis mohito na drinka dla kobiet w ciąży i kierowców. Pyszny i orzeźwiający!

Składniki:
1/2limonki,
1/2 szklanki kruszonego lodu,
2 łyżeczki brązowego cukru,
pół szklanki gazowanej wody,
garść liści mięty

Przepis:
Limonkę obrać i pokroić w kostkę, mięte umyć. Do szklanki wrzucić miętę i cukier, pokruszony lód i delikatnie ugnieść. Zalać wodą mineralną.

 

Mojito przepis to znany i popularny drink, dostępny w wersjach alkoholowych jak i bezalkoholowych. Jest pysznie orzeźwiający idealnie pasujący do letnich, ciepłych wieczorów. Mohito jest również bardzo prostym dirkiem więc jeżeli nie czujesz się ekspertem w dziedzinie drinków, na pewno warto go przetestować podczas domówki.

Składniki:
1/2 limonki
2 łyżeczki cukru brązowego
garść mięty
40 ml białego rumu
lód kruszony
woda gazowana

Przepis
Limonki myjemy dokładnie, odkrajmy „dupki”, kroimy w ćwiartki (można również obrać limonkę jeżeli ktoś woli mohito bez skórkowe). Wrzucamy limonki do wysokiej szklanki, dosypujemy cukier, ugniatamy (jeżeli mamy muddlera to nim, jeżeli nie mamy to np. końcówką tłuczka do mięsa). Limonki puszczają sok… dodaj miętę. Delikatnie pozgniataj. Dodaj kruszony lód następnie zalej rumem, dolej trochę gazowanej wody. I wymieszaj.